To będzie wyjątkowy, jubileuszowy bieg. Jak zwykle wystartujemy pierwsi w sezonie. Tym razem 23 lutego 2020 r.

Jeśli biegasz regularnie, półmaraton w Wiązownie będzie dla Ciebie doskonałym otwarciem sezonu. Jeśli w biegach masowych stawiasz pierwsze kroki  - zrób to u nas. Atmosfera naszego biegu na 5 kilometrów to gwarancja doskonałej zabawy. U nas możesz biegać także z całą rodziną. Jak zwykle przygotowaliśmy bowiem biegi dla dzieci i młodzieży.


Co zrobić, żeby się zapisać?

Wejdź na stronę www.wiazownapolmaraton.pl. Zapisy ruszyły 1 grudnia i przyjmujemy je do 13 lutego 2020 r. Jeśli nie zdążysz - nic straconego. W dniu zawodów na miejscu będzie można kupić pakiet startowy. Nasze pakiety startowe mają naprawdę dobre ceny!

Jeśli na stałe mieszkasz w Gminie Wiązowna i masz tu meldunek, koszt zestawu startowego dla Ciebie pokryjemy z budżetu gminy. Do 19 stycznia zwolnieni z opłaty startowej są także: niepełnosprawni i ich przewodnicy, a także seniorzy po 70 roku życia. Dzieci i młodzież w naszych biegach nie płacą wcale.

Z okazji naszego jubileuszu w lutym 2020 roku zapraszamy do Wiązowny na bieg osoby urodzone w 1981 roku, czyli roku powstania Półmaratonu Wiązowskiego. Rejestrując się do 13 lutego, dostaniesz 40% zniżki.


Co na Ciebie czeka na miejscu?

1)    numer startowy z chipem i czterema agrafkami;

2)    napoje na trasie, nawrocie i mecie - miejsca z wydawaniem napojów będą wskazane na stronie www.wiazownapolmaraton.pl;

3)    wyżywienie, wydawane po zawodach w SP w Wiązownie;

4)    pamiątkowy medal na mecie (pierwszy medal w ramach Grand Prix Traktu Brzeskiego);

5)    zabezpieczenie medyczne;

6)    pomiar czasu;

7)    dostęp do szatni i depozytu (bezpłatne worki).

 

W naszym pakiecie dostaniesz także kilka użytecznych akcesoriów biegowych.

Są wśród nich:

1)    chusta wielofunkcyjna z logo 40. Półmaratonu Wiązowskiego;

2)    plecak – worek z logo 40. Półmaratonu Wiązowskiego;

3)    koszulka techniczna (unisex) z logo 40. Półmaratonu Wiązowskiego – dotyczy wyłącznie uczestników, którzy przy zgłoszeniu do 19 stycznia 2020 r. zapłacili większą opłatę startową lub dobrali koszulkę do 19 stycznia 2020 r.

I jeszcze pamiątki, które tak lubią uczestnicy naszych biegów - bezpłatne zdjęcia, video oraz dyplom elektroniczny do pobrania ze strony www.fotomaraton.pl.


Trasa

W Wiązownie biegamy po asfalcie. Trasa jest płaska i biegnie przez okoliczne lasy, łąki i małe miejscowości. Bywa wymagająca - szczególnie wtedy, gdy wieje i pada. Na stronie  www.wiazownapolmaraton.pl możesz ją dokładnie obejrzeć. Na trasie będą czekały na Ciebie setki kibiców i wolontariuszy z napojami.

I jeszcze jedno! Nie zużyjemy całej masy plastikowych kubków. W Wiązownie dbamy o to, co mamy najlepszego  - naszą przyrodę. Napoje będą rozdawane w kubkach w pełni biodegradowalnych!

Do zobaczenia na starcie!

Małgorzata Sosnowska
fot. Archiwum Organizatora

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.wiazownapolamarton.pl. Dodatkowych  informacji udzielają też: Izabela Trzaska, tel. (22) 512 58 33, e-mail: i.trzaska@wiazowna.pl i Elżbieta Różańska,  tel. (22) 512 58 32, e-mail: e.rozanska@wiazowna.pl