Dobrze odpoczywać to wielka umiejętność życia, uwalnia od zwykłych codziennych obowiązków, pozwala na kontakt z naturą, radość, przyjaźń. Wypoczynek pomaga lepiej zrozumieć siebie i innych, pozwala zregenerować siły aby z nowym zapałem powrócić do zwykłych obowiązków.

O dobry odpoczynek dla mieszkańców Gminy Osieck zadbało utworzone 31 maja br. Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołtys Osiecka Pani Edyta Sobczak i Rada Sołecka. W niedzielę, 23 czerwca zorganizowali oni piknik rodzinny na kocyku pod parasolami.

Piękna słoneczna pogoda zapewniła udany odpoczynek na łące pełnej zieleni, polnych kwiatów i spacerujących bocianów. Biletem wstępu były serdeczny uśmiech i dobry humor. Atmosferę umilała muzyka ulubionego przez wszystkich duetu DJ RIZO&STYCZU. Warto przy okazji wspomnieć, że Maciej Styczyński i Wojciech Pałyska zdobyli ostatnio I miejsce Nagrodę Publiczności podczas festiwalu muzyki Disco Polo w Wyszkowie.

Piknik zorganizowany został z okazji niezwykłej uroczystości jaką jest „Dzień Ojca”. Życzenia dla tatusiów, taniec „Kaczuszki” oraz muzyczne 100lat – to z pewnością niezapomniane chwile dla wszystkich.

Niezwykłe atrakcje czekały zarówno na dzieci od najmłodszych do najstarszych i dorosłych. W programie były bąbelkowe, kolorowe dmuchawce różnych kształtów, wspinaczka i zjeżdżalnia w Dmuchanym Zamku „Mały Zając”, zabawy w plastikowych kulkach. Wielkim powodzeniem cieszyła się też animacja dla dzieci prowadzona przez Fundację „Tak – Twórczy, Aktywni, Kochający” w Glinie z panią Prezes Dorotą Adamską na czele. Z wielkim zapałem dzieci wykonywały prace plastyczne różna techniką. Nie zabrakło też malowania twarzy kolorowymi farbkami przez panią Karolinę Paczek oraz fotobudki PleasurePhoto, którą zaoferował pan Bartłomiej Zajączkowski.

Dla uczestników pikniku przygotowano tez napoje chodzące, ciasta, kiełbaski, kaszankę z gila, owoce i przepyszny chleb ze smalcem.

Był też pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez panie Karolinę Markowską, Izabelę Dziermańską i Sylwię Gajewską oraz Kamilę Wargocką z OSP w Osiecku, a także pokaz ratownictwa gaśniczego pod dowództwem pana Pawła Sulińskiego, naczelnika OSP Osieck.

Młodzież z ojcami rozegrała też mecz piłki siatkowej. Cała impreza zakończyła się zabawą taneczną.

Opracowała p.Jadwiga Niekłań