Klub InO i PTTK w Warszawie namawiają do aktywności fizycznej i po raz 16. organizują noworoczne biegi i marsze turystyczne na orientację. Trasa będzie biegła przez Celestynów.

1 stycznia, jak co roku odbędzie się duże wydarzenie dla miłośników sportu, ale i podróży. Uczestnicy zabawy otrzymają mapy i nawigacje GPS, za pomocą których będą musieli dotrzeć do wyznaczonego celu – biegnąc albo maszerując. Miejscem startu będzie gościnna wiata przy placu zabaw we wsi Lasek koło Celestynowa.

Uczestnicy mogą wziąć udział w kilku kategoriach: TZ czyli marszu na orientację dla zaawansowanych (1-2 osoby), TP – marszu na orientację dla początkujących (1-6 osób), A – biegu na orientację 7 km, B – biegu na orientację 3,8 km. Trasa będzie prowadziła przez lasy i tereny podleśne. Zależnie od ambicji, zawodnicy dostaną mapę: pełną – bez „udziwnień”, niepełną zawierającą niewiele „udziwnień” lub nietypową – przekształconą. Wyzwaniem mogą okazać się nie tylko mapy, ale i okoliczności pogodowe – deszcz, śnieg, roztopy, błoto. Ta walka zostanie jednak wynagrodzona, każdy bowiem otrzyma słodkie wypieki, kalendarze, koszulki Sołectwa Lasek oraz naklejki. Na zwycięzców z kolei czekać będą dyplomy i puchary. Nie ma jednak większej nagrody niż satysfakcja z ukończenia rajdu.


Zawodnicy wystartują o godzinie 10:30, a ostatni bieg zakończy się o 15:30. -Za szkody wynikłe wobec uczestników, jak i osób trzecich, organizator nie odpowiada. Członkowie PTTK objęci będą ubezpieczeniem od NNW członków Towarzystwa, pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie - informują organizatorzy na stronie wydarzenia. Należy pamiętać także, że osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w zabawie potrzebują zgody rodziców. Wpisowe za każdą trasę kosztuje 5 zł. Zgłoszenia można składać do 30 grudnia (godz. 12:00) online lub bezpośrednio do organizatora: kaim@twarda.pan.pl, ewentualnie na starcie. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ!

fot. wikimedia, facebook