Śnieżne i mroźne czy słoneczne i ciepłe - w Józefowie ferie na pewno będą udane. Miejski Ośrodek Kultury i Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji przygotowały dla dzieci i młodzieży ciekawe oferty spędzenia czasu w trakcie przerwy zimowej.

Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny. Ale uwaga! Obowiązują zapisy (os. indywidualne oraz gr. zorganizowane): Agata Parzych-Bucka, e:mail: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl, tel. 602 110 557. Liczba miejsc jest ograniczona. Na wydarzenia odbywające się w sali widowiskowej obowiązują wejściówki, które można odebrać w sekretariacie MOK w godzinach 11:00 – 18:00. Na sali widowiskowej może przebywać ilość osób, zgodna z aktualnymi wytycznymi GIS. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie MOK Józefów.

Co, gdzie, kiedy?

1 lutego, wtorek

11:00 – 12:00 „Spotkanie z afrykańską przyrodą” – opowieści podróżnicze. Sala widowiskowa MOK

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę po Afryce. Zobaczymy przyrodę, zwierzęta i krajobrazy. Będziemy wędrować po najwyższych górach kontynentu. Obejrzymy filmy oraz zdjęcia goryli, szympansów, mandryli, słoni, bawołów i wielu innych gatunków zwierząt. Poznamy ciekawostki o afrykańskich zwierzętach. Dowiemy się również, jak na co dzień żyje się w egzotycznych dla nas rejonach. Fakty będą przeplatać się z pełnymi przygód opowieściami i nauką języka suahili.

Prowadzenie: Robert Gondek – podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 600 pokazów podróżniczych dla dzieci i dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu pamiątek związanych z Afryką i książek autora.

12:15 – 13:15„Teatralne czary mary” – warsztaty teatralne (6+). Galeria RAMA MOK

Stworzymy krótką scenę aktorską, której siłą będzie działanie zbiorowe. Dzięki nabytej wcześniej umiejętności improwizacji spróbujemy ją zagrać na różne sposoby. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Tajemnica”... 

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

 •          13:15 – 14:15 „Zimowi aktorzy” – warsztaty aktorskie (12+)

Spróbujemy przygotować krótką scenę filmową – w filmie używamy skromniejszych środków aktorskich, których będziemy się uczyć. Wszystko zostanie oparte na improwizacji. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Duch w domu”.

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

2 lutego, środa

 •          10:00 – 10:45 Pobudka dla mózgu i ciała – plenerowe warsztaty ruchowe. Skwer przed MOK

Podczas zajęć będziemy grać w zespołowe gry zręcznościowe pobudzające umysł i ciało. Warsztaty dla małych i dużych, zarówno dla  zupełnie nieskoordynowanych, jak i dla tych bardziej zręcznych.

Prowadzenie: Miłosz Bałdyga

Bez zapisów.

11:00 – 12:30 „Dziadek do orzechów – historia niezwykła” – spektakl oraz interaktywny wykład o lalkach marionetkowych. Sala widowiskowa MOK

Zapraszamy na spektakl marionetkowy ze scenką marionetkową i aktorem w planie żywym oparty na opowiadaniu E.T.A. Hoffmanna pt. „Dziadek do orzechów”. W spektaklu wykorzystano marionetki płaskie w kostiumach z epoki. Familijne, nastrojowe przedstawienie przenosi dzieci w świat baśni i snu. Mała Klara spędzając samotne wieczory w domu obawia się myszy, a jej tato postanawia napisać opowiadanie o rodzącej się przyjaźni i miłości. W domu Klary można spotkać różne postaci z utworów E.T.A. Hoffmanna. Czy poznani bohaterowie pozwolą Klarze pokonać lęk? Wszystko to dzieje się w nastrojowy wieczór, gdy w pokoju Klary zaczynają się dziać dziwne rzeczy… Spektaklowi towarzyszy muzyka Piotra Czajkowskiego.

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Alina Więckiewicz

Po spektaklu zapraszamy na wykład interaktywny, podczas którego autorka opowie i pokaże różne rodzaje lalek występujących w teatrach lalkowych i marionetkowych.

 3 lutego, czwartek

10:00 – 11:00 „Teatralne czary mary” – warsztaty teatralne (6+). Galeria RAMA MOK

Stworzymy krótką scenę aktorską, której siłą będzie działanie zbiorowe. Dzięki nabytej wcześniej umiejętności improwizacji spróbujemy ją zagrać na różne sposoby. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Tajemnica”...

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

11:15 – 12:15 „Zimowi aktorzy” – warsztaty aktorskie (12+). Galeria RAMA MOK

Spróbujemy przygotować krótką scenę filmową – w filmie używamy skromniejszych środków aktorskich, których będziemy się uczyć. Wszystko zostanie oparte na improwizacji. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Duch w domu”.

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

8 lutego, wtorek

11:00 – 12:00 „Baśniowy świat nauki” – pokaz naukowy z eksperymentami. Sala widowiskowa MOK

Zapraszamy na popularnonaukową bajkę dla dzieci i młodzieży opowiedzianą za pomocą zjawiskowych eksperymentów chemicznych. Będzie to niezapomniana godzina, pełna wrażeń prosto ze świata fantasy, którego staniesz się częścią.

Prowadzenie: wARTsztat

9 lutego, środa

 •          10:00 – 10:45 Pobudka dla mózgu i ciała – plenerowe warsztaty ruchowe. Skwer przed MOK

Podczas zajęć będziemy grać w zespołowe gry zręcznościowe pobudzające umysł i ciało. Warsztaty dla małych i dużych, zarówno dla zupełnie nieskoordynowanych, jak i dla tych bardziej zręcznych.

Prowadzenie: Miłosz Bałdyga

Bez zapisów.

11:00 – 12:00 Audycja muzyczna „Orkiestra gra”. Sala widowiskowa MOK

Audycja poświęcona jest instrumentom perkusyjnym (bęben orkiestrowy, werbel) będącym „sercem” marszowej orkiestry oraz wybranym instrumentom dętym (trąbka, puzon, flet) stanowiącym trzon takiego zespołu. Zapraszamy na spotkanie z muzykami, którzy opowiedzą o tych instrumentach i na nich zagrają.

Muzycy: Daniel Biel i Mariusz Kozicki

10 lutego, czwartek

10:00 – 11:00 (6+), 11:15-12:15 (12+)„Podrzuć i złap” – warsztaty żonglerskie. Galeria RAMA MOK

Podczas zajęć będziemy odkrywać tajniki sztuki żonglowania – w krótkim czasie, ale powoli. Każdy w swoim tempie. Warsztaty zarówno dla zupełnie początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Prowadzenie: Miłosz Bałdyga

11 lutego, piątek

Gra miejska – III edycja (podsumowanie po seansie filmowym o godz. 11:30). Sala widowiskowa MOK

Otwarta Pracownia Ilustracji proponuje w ferie zabawę połączoną ze spacerem po Józefowie i rysowaniem. Przy zgłoszeniu otrzymacie instrukcję do gry. Po pobraniu kart zapraszamy na samodzielny spacer połączony z wykonaniem zadań oraz na spotkanie podsumowujące grę 11.02 w piątek w MOK-u. Dla uczestników przewidziano drobne upominki.

Prowadzenie: Otwarta Pracownia Ilustracji/Magdalena Car – ilustrator, plastyk

Zgłoszenia: Agata Parzych-Bucka, a.parzych-bucka@mokjozefow.pl. UWAGA! grupa zajęciowa musi liczyć min. 5 uczestników. Warsztaty będą odbywały się zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.

OFERTA FILMOWA

Kino dla przedszkolaków 3+:

 •          31 stycznia, poniedziałek godz. 10:00
 •          7 lutego, poniedziałek godz. 10:00

Kino dla dzieci 6+

 •          31 stycznia, poniedziałek godz. 11:30
 •          4 lutego, piątek godz. 11:30
 •          7 lutego, poniedziałek godz. 11:30
 •          11 lutego, piątek godz. 11:30

Kino dla młodzieży 12+

 •          31 stycznia, poniedziałek godz. 14:00
 •          4 lutego, piątek godz. 14:00
 •          7 lutego, poniedziałek godz. 14:00
 •          11 lutego, piątek godz. 14:00

Uwaga! Informacji o tytułach filmów udzielamy telefonicznie:

Tomasz Lutoborski 22 789 20 26, Agata Parzych-Bucka tel. 22 789 22 84, 602 110 557

lub mailowo: t.lutoborski@mokjozefow.pl a.parzych-bucka@mokjozefow.pl 

 

Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji (ICSiR) 

31 stycznia - 11 lutego

Pływalnia: od poniedziałku do piątku: bezpłatne wejścia dla dzieci, młodzieży i studentów (60min). Dodatkowo od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 16.00 - rozstawiony wodny tor przeszkód „Wibit”.

Hala Sportowa: zajęcia z instruktorami od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, akrobatyka, tańce

Wycieczki: 2x wyjazd autokarem na wycieczkę na Otwockie Lodowisko Miejskie (obowiązują zapisy)

Warsztaty plastyczne: w poniedziałki warsztaty plastyczne z robienia przypinek– obowiązują zapisy 

ICSIR, tel. 22 789 11 77, biuro@icsir.pl 


fot. domena publiczna