Dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdrze przy ul. Majowej, tegoroczny dzień dziecka był naprawdę niezwykły. Wszystko dzięki fundacji jednej z ogólnopolskich telewizji.

Ośrodek w Świdrze od dziesięcioleci zajmuje się dziećmi i młodzieżą specjalnej troski, również z rodzin dysfunkcyjnych. Dla wychowawców każdy dzień niesie nowe wyzwania i ogrom pracy, ale postępy ich wychowanków dają wiele satysfakcji. W tym roku niespodziewanie w organizacji pełnego pozytywnej energii i niesamowitych wrażeń Dnia Dziecka pomogła Fundacja Polsat, która już kilkukrotnie gościła w Otwocku, m.in. organizując koncert gwiazd, gdy miasto nie miało żadnego pomysłu na doroczną imprezę letnią, czy też wspomagając sprzętem Powiatowe Centrum Zdrowia.

Tym razem wolontariusze przywdziali stroje superbohaterów, postaci z filmów czy komiksów i wraz ze znanymi z telewizji celebrytami odwiedzili Ośrodek w Świdrze. Były gry i zabawy, prezenty, wspólne zdjęcia i mnóstwo okazji do śmiechu. -My też cieszyliśmy się jak dzieci, bo impreza udała się rewelacyjnie. Dla dzieci było to coś wyjątkowego – poznać bohaterów znanych z ekranu telewizora, porozmawiać, czy po prostu pobyć razem – powiedziała nam jedna z wychowawczyń. -Przez cały okres pandemii działamy z dziećmi, które potrzebują największej uwagi, dziś to było również takie nasze małe święto, mogliśmy odetchnąć gdy zajęli się nimi wolontariusze – dodała.

Miejmy nadzieję że ten krok w stronę normalności, jakim była wspólna impreza, będzie oznaczać też powrót tradycyjnych, dorocznych, gromadzących tysiące widzów na żywo i podczas transmisji na fanpage’u Halootwock imprez pod hasłem„Nauczyciele dzieciom”.