23 marca w Przedszkolu nr 3 odbył się ogólnoprzedszkolny konkurs na ciasto wielkanocne w ramach programu „Znam swoje miejsce na ziemi”. Słodkości przygotowywali najmłodsi wraz z rodzicami. Poznajcie laureatów!

Mazurki, serniki, orzechowce – na ten widok aż ciekła ślinka. Przedszkolaki z pomocą starszych stworzyli istne dzieła sztuki cukierniczej. Ciasta zostały wystawione na głównym holu w przedszkolu, gdzie wszyscy mogli je podziwiać. W konkursie wzięło udział 11 wypieków. Kluczową kwestią było ich nawiązanie do Świąt Wielkanocnych. Jury oceniało ciasta pod względem estetyki, dekoracji, tradycji, nakładu pracy i oczywiście smaku. W każdej z tych kategorii przyznawali od 1 do 5 punktów. W jury zasiadło czterech pracowników przedszkola. Patronat nad wydarzeniem objęła Wiceprezydent Miasta Otwock – Agnieszka Wilczek.

O godzinie 15:00 wszystko było już jasne. Największą sumę punktów zebrała Tosia Szymków z mamą Renatą (Przedszkole nr 15) za przepyszny sernik z dynią. Drugie miejsce zajęła Nela Korman z mamą Agnieszką Tomaszewską również z Przedszkola nr 15 za orzechowo-miodową piankę. Trzecie miejsce na podium należało się autorkom mini serniczków – Nince Bajer i jej mamie Karolinie z Przedszkola nr 3.

W czasie konkursowego finału, wszyscy zgromadzeni rodzice i przyjaciele placówki mogli nabyć własnoręcznie robione przez dzieciaki i ich najbliższych – wielkanocne ozdoby. Sprzedawane były mi.in. koszyczki, wianki na drzwi i maskotki. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie, rękodzieła rozeszły się w mgnieniu oka. Zebrana suma została przeznaczona na zakup oczyszczacza powietrza dla przedszkola.

Organizatorki konkursu, Hanna Firląg i Anna Rzepacka zapowiedziały, że za rok powtórzą wielkanocną akcję. Zapewniły, że będzie jeszcze pyszniej i barwniej. Tego im życzymy! A Was zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu w naszej galerii. Być może zainspirują Was do stworzenia równie apetycznych słodkości na Wielkanoc!

MK/fot. MK