Smakuje dużo lepiej niż tradycyjny filet w panierce, mimo iż nie chrupie tak fajnie podczas jedzenia. Do jajka możemy w zasadzie dodać wszystkie ulubione przyprawy czy zioła, wtedy otrzymamy niemalże nasze ulubione danie. Wygląda też fajnie, więc czemu nie. Z czym je podaję? W zasadzie z tym na co mam chęć. Najczęściej z mizerią z ogórków lub z marchewką z groszkiem na masełku.

Co będzie potrzebne:

  • Podwójny filet z kurczaka
  • 2 duże lub 4 małe jajka
  • łyżka suszonego tymianku
  • sól, pieprz
  • olej do smażenia
Pierś z kurczaka przeciąć na pół wzdłuż włókien, delikatnie rozbić, natrzeć pieprzem i solą z obydwu stron.Jajka rozbełtać dość mocno, doprawić solą i pieprzem, dodać tymianek i wymieszać.
Patelnie z tłuszczem rozgrzać. Po kolei moczyć filety dość mocno w jajku by znacznie nim się pokryły i wrzucić na rozgrzany olej. Jak filet będzie już na patelni polewać je od czasu do czasu małą ilością jajka tak by jajko ścięło się na całej powierzchni mięsa. Gdyby jajko dość mocno rozchodziło się po patelni wpychać je łyżką lub łopatką delikatnie pod mięso.
Podawać natychmiast z ulubionymi dodatkami.
Smacznego!
Ps. Zdjęcia robione w pośpiechu, bo ogół obiadu się już nie mógł doczekać, ale nie mogłam się powtrzymać by nie pokazać Wam tego przepisu.