Gospodynie wiejskie będą walczyły… na smaki!

Już niedługo, bo w niedzielę 31 marca, upływa termin zapisów naszych pań z Kół Gospodyń Wiejskich do kolejnej edycji kulinarnej „Bitwy Regionów”. W tym ogólnopolskim konkursie, trzy osobowe reprezentacje lokalnych KGW, które zakwalifikowały się do udziału w zmaganiach, przygotują swoją własną, lokalną potrawę, opartą o tradycję i własną recepturę. Finał odbędzie się w Poznaniu.

Ale – by wziąć udział w finale, trzeba przejść przez kilka etapów:
- najpierw wszystkie zgłoszenia są przyjmowane i weryfikowane w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.
- drugi etap to cykl konkursów rozgrywanych na poziomie województw. Tu już trzeba wykazać się kunsztem kulinarnym, polotem i zaskoczyć jurorów tradycyjną, oryginalną kuchnią. Do finału z każdego województwa przechodzi ten zespół, który otrzyma najwyższą ilość punktów.
- trzeci etap to wielki finał dla najlepszych drużyn z całego kraju. Odbędzie się on podczas „Targów Smaku” w Poznaniu.
Konkursowi kibicuje minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, który sam podkreśla, że właśnie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów.

Zgłoszenia drużyn do konkursu przyjmowane są na stronie www.bitwaregionow.plWarunkiem, oprócz podania nazwy Koła Gospodyń Wiejskich, które drużyna reprezentuje oraz listy dokonań kulinarnych jest przedstawienie tylko jednego dania, wraz z opisem i przepisem.