Do 38 mazowieckich szkół, w tym czterech z Otwocka, które biorą udział w programie Szkoła bliżej nauki trafiły właśnie pomoce edukacyjne z Centrum Nauki Kopernik.

Każda placówka otrzymała minikomputery „Micro:bit”, pomagające w nauce programowania oraz zestawy do samodzielnego eksperymentowania „Woda”. Pomogą one zbadać, co żyje w kropli wody i czy wszystkie krople rzeczywiście są identyczne. Czy rzodkiewki w każdej wodzie twardnieją? Ile waży kolor niebieski? Czym różni się woda oligoceńska od kranowej? Odpowiedzi na te pytania także są teraz w zasięgu ręki. Wystarczy sprawdzić!

Zestawy zawierają materiały i scenariusze niezbędne do przeprowadzania doświadczeń. Pozwalają spojrzeć na wodę z szerokiej perspektywy i poznać jej właściwości chemiczne, fizyczne oraz optyczne. Dzięki samodzielnemu eksperymentowaniu, uczniowie uczą się wykorzystując elementy niezwykle efektywnej metody badawczej.

W przyszłym roku każda szkoła uczestnicząca w projekcie "Szkoła bliżej nauki" otrzyma od samorządu nowe wyposażenie do pracowni przedmiotowych. Pojawią się w nich urządzenia do obserwacji, przyrządy do pomiarów, sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne oraz sprzęt ochronny i techniczny.

W projekcie biorą udział następujące szkoły z Otwocka: Szkoła Podstawowa nr 3 im. T.Morusa, Szkoła Podstawowa nr 6 im. M.Elwiro Andriollego, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gen. J.Filipowicza, Szkoła Podstawowa nr 12. im. K. Makuszyńskiego. A także placówki z: Warszawy, Żyrardowa, Kobyłki, Grodziska Mazowieckiego i Mrokowa.

Red