Życie to nie tylko ekran smartfona - sieć to też uzależnienie

O tym, jak wirtualny świat rządzi tym realnym, o zagrożeniach, hejcie i zaniku relacji międzyludzkich, w swoim niezwykłym przedstawieniu opowiedzieli uczniowie SP 3 z Otwocka. Premierowy spektakl miał miejsce 9 grudnia 2019 roku w teatrze im. S. Jaracza w Otwocku i przyciągnął nie tylko uczniów z innych szkół, ale także seniorów, bo i oni, jako babcie i dziadkowie wychowujący pod nieobecność rodziców dzieci, byli żywo zainteresowani tematyką poruszoną w tym przedstawieniu. Widzowie mogli zobaczyć, jak młodymi ludźmi rządzą komórki, portale społecznościowe, potrzeba akceptacji w wirtualnym świecie i jak hejt w internecie przekłada się na uczucia i życie w świecie realnym. Podsumowaniem były słowa rektor Uniwersytetu III Wieku w Otwocku Reginy Stec-Morawskiej, która stwierdziła, że również i dla nich – babć i dziadków – takie przedstawienie było poruszające i pouczające.


Niekwestionowaną gwiazdą okazał się Bartek, jeden z uczniów szkoły, w przedstawieniu w roli uzależnionego, a po przedstawieniu – solista, który wspólnie z koleżankami zaprezentował zwycięską pastorałkę, dzięki której wygrał przegląd kolęd i pastorałek. Finał tego konkursu i ogłoszenie wyników odbyły się w niedzielę, 22 grudnia podczas Wigilii miejskiej w otwockim parku.


Wychodząc z sali widowiskowej wszyscy obecni mogli podziwiać i zakupić własnoręcznie przygotowane i udekorowane przez dzieci oraz seniorów ozdoby choinkowe i świąteczne pierniki.

 

Pełną relację ze spektaklu możecie obejrzeć TUTAJ