Większość z Was, mili czytelnicy zapewne skompletowała już prezenty dla najmłodszych . Pod choinkami znajdą się m.in.: zabawki, maskotki i klocki. Warto jednak pomyśleć o tym, aby wasze dzieci dostały też coś, co rozwija wyobraźnię i pozwalać poznawać świat. Takim podarunkiem zdecydowanie będzie książka! Być może jedna z tych, które prezentujemy poniżej!

Jan III Sobieski – Afera w Wilanowie

To piąta ilustrowana książka dla dzieci z serii Polscy Superbohaterowie. Tym razem Wydawnictwo RM razem z pisarką Małgorzatą Strękowską – Zarembą i ilustratorką Elżbietą Moyski zapraszają do poznania historii Jana III Sobieskiego.

Jan III Sobieski – wielki wódz i sprawiedliwy władca, który pod Wiedniem ocalił Europę przed tureckim najazdem. Ale król miał też drugie oblicze – czułego ojca i kochającego męża oraz mola książkowego, który nie wyruszał na wojnę bez ulubionych lektur i… taboretu. Nie lubił gwarnej i zatłoczonej Warszawy tak bardzo, że uciekł z rodziną do pięknego pałacu w Wilanowie.

Kilka wieków później pałac odwiedzają bliźniaki Alicja i Alek. Dzieci mają szczególną misję do spełnienia – chcą pomóc mamie ukończyć na czas książkę o Janie III Sobieskim. Inaczej, nici z rodzinnego wyjazdu na narty. Próbowały już skonstruować dla mamy wehikuł czasu, ale z powodu zakazu musiały przerwać wybuchowe eksperymenty z paliwem. Może więc wystrzałowe pomysły na opowiadanie o aferze w Wilanowie okażą się bardziej pomocne?


Kolorowa edukacja.

To seria książeczek-kolorowanek, za pośrednictwem których dzieci rozwijają swoją spostrzegawczość i koncentracje, a co najważniejsze bawiąc się zdobywają wiedzę o Polsce i świecie. W serii ukazały się już tytuły: Ptaki Polski, Drzewa Polski, Zwierzęta Polski, Historia Polski, Zwierzęta Świata, Kraje Świata, Dinozaury, oraz Pojazdy.

Regiony Polski z tekstami autorstwa Justyny Mrowiec i ilustracjami Anny Staniszewskiej.

Z ciekawych opowiastek o regionach administracyjnych i etnograficznych Polski dzieci dowiedzą się między innymi, jak się witamy po kaszubsku, a jak po góralsku, co je się na Kujawach i czym zdobi się chaty kurpiowskie. Kolorowe naklejki natomiast ułatwiają rozpoznanie poszczególnych regionów.


Konie i kucyki to książeczka pełna ciekawych opowiastek o koniach i kucykach. Smukłe i szybkie rumaki biorące udział w wyścigach, łagodne i potężnie zbudowane konie ciężko pracujące na roli, rozbrykane kucyki… Z bujnymi grzywami, w plamki, kasztanowe i siwe… Oto książeczka pełna ciekawych opowiastek o koniach i kucykach. Każdy mały miłośnik tych zwierząt dowie się z niej, który koń wspina się po górach, który jest największy, a który może być mniejszy nawet od psa. Do czego kiedyś wykorzystywano konie? Jakie funkcje pełnią dzisiaj?

Fatalna czarownica nadlatuje prosto z NETFIXA

Fatalna czarownica to powieść Jilla Murphy'ego, którą pokochały miliony młodych czytelników i widzów na całym świecie. Teraz z przygodami Mildred mogą zapoznać się również ci z polskich fanów, którzy znali je dotąd tylko z Netflixa.

Pechowe zaklęcie to III tom przygód najgorszej czarownicy, jaka kiedykolwiek przekroczyła próg Akademii Panny Cackle. Mildred Hubble, to zwykła dziewczyna, której marzenie się spełniło – została uczennicą w Akademii Czarów Panny Cackle. Niestety Mildred należy do osób, które bez przerwy pakują się w kłopoty. W tym roku Mildred jest naprawdę zdeterminowana, żeby poprawić swoją reputację najgorszej czarownicy, jaka kiedykolwiek przekroczyła próg Akademii Panny Cackle. Niestety i tym razem i nie udało jej się uniknąć kłopotów – zostaje zamieniona w żabę przez swoją największą rywalkę – Ethel Hallow. Co więcej, w tej postaci trafia do kieszeni surowej panny Hardbroom.


Fatalna czarownica. Znowu w akcji

Semestr letni w Akademii Panny Cackle właśnie się rozpoczął, a przyciągająca kłopoty Mildred znów wpadła jak śliwka w kompot! Wszystko dlatego, że nowa uczennica – Enid Nightshade – wcale nie jest taka grzeczna, jak się wydaje!