Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku aktywnie realizują zadania z Innowacji Pedagogicznej "UWIERZ W SIEBIE! POTRAFISZ TO ZROBIĆ. 50 ZADAŃ NA 50 - LECIE OŚRODKA.

Rok 2022 jest rokiem obchodów Jubileuszu 50 – lecia Ośrodka. Jak Jubileusz to i zaproszenie. W związku z tym, uczniowie perfekcyjnie nagrali filmy i wykonali kartki, zakładki, ogłoszenia, zawiadomienia, w których zapraszają do wspólnych obchodów Jubileuszu. Projektowali też liczbę 2022 wykorzystując różne metody, techniki i środki. Mieli przy tej okazji porcję nauki i zabawy.

Każdy Uczeń Ośrodka aktywnie spędza czas wolny.  Podczas następnego zadania Uczniowie opowiadali o swoim hobby, zainteresowaniach i pasjach. Z prezentacji wynika , że najbardziej lubią sport, muzykę, śpiew, gotowanie, taniec, karate i modęPodkreślali też, że podczas ferii zimowych pamiętali o swoim bezpieczeństwie i o zasadach korzystania z Internetu.

14 lutego Uczniowie obchodzili Walentynki, ale pamiętajmy, że pozytywne uczucia względem innych mają cały czas. W Ośrodku działała poczta walentynkowa, która przekazała zakochanym serduszka, kartki i laurki.

Podczas następnego zadania Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonali makiety i obrazy przedstawiające Ośrodek. Powstało bardzo dużo kolorowych i pomysłowych prac, które zostaną wykorzystane w czasie wystaw przygotowywanych na Dzień Otwarty i uroczystość jubileuszową.
W Tłusty czwartek Uczniowie smażyli pączki i faworki. A także odwiedzili cukiernie w Otwocku.
Kolejne zadanie  związane było z Dniem Kobiet.

Przebieg zrealizowanych i kolejnych zadań możecie Państwo obserwować na profilu Ośrodka na FB – https://www.facebook.com/soswotwock.

Z przyjemnością przypominamy, że patronat honorowy nad innowacją pedagogiczną objął Starosta Otwocki, a patronat medialny redakcja halootwock.pl.


Nauczyciel SOSW Nr 1 im. Marii Konopnickiej: Urszula Kurowska