Wójt Celestynowa Witold Kwiatkowski zaprasza dzieci i ich rodziców do gminnych szkół na warsztaty rozwojowe. Pierwsze spotkanie odbyło się w podstawówce w Starej Wsi, czas na kolejne placówki.

Co jest nam potrzebne, aby móc w przyszłości w pełni cieszyć się życiem? Odpowiedź jest prosta – rozwój. Od najmłodszych lat powinniśmy trenować swój umysł, aby zdolny był do wielkich rzeczy, które przyniosą nam równie wielką satysfakcję i zadowolenie. Taką dewizą w ostatnim czasie kieruje się gmina Celestynów, która zdecydowała się zorganizować wyjątkowe warsztaty dla tamtejszej młodzieży.

-W dzisiejszych czasach, aby odnaleźć się w nowoczesnym, zglobalizowanym świecie nie wystarczy sama wiedza, potrzebujemy szeregu kompetencji (…) Podstawą rozwoju współczesnej cywilizacji jest wiedza, którą zdobywamy i wykorzystujemy od dziecka - twierdzi Witold Kwiatkowski, zachęcając tym samym do udziału w spotkaniu, na którym ekspert zewnętrzny opowie o podstawowych kompetencjach, jakie powinno się kształtować u dzieci od najmłodszych lat, a są to m.in.: umiejętność uczenia się, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje informatyczne, inicjatywność i przedsiębiorczość.

Wiek nastoletni jest etapem poszukiwań i tym, w którym trzeba podjąć ważne decyzje – w jakim pójść kierunku, jaką szkołę średnią wybrać. Już na tym etapie warto mieć świadomość swoich zalet, zdolności i kompetencji. O tym właśnie traktować będzie spotkanie z ekspertem. Będzie ono także szansą do dyskusji na temat trybu edukacji w szkołach podstawowych – na co szkoły powinny kłaść nacisk i co robić, aby wydobyć z uczniów ich najlepszy cechy. Na warsztatach mile widziani są nie tylko młodzież i nauczyciele, ale także rodzice. Otrzymają szereg wskazówek, jak wzmocnić rozwój dziecka.

Oto terminy najbliższych spotkań:

20 lutego – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starej Wsi, godz. 17:15

22 lutego – Szkoła Podstawowa w Regucie, godz. 17:15

27 lutego – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, godz. 17:15

MK/fot. pixabay