Jeśli podczas poprzedniej rekrutacji twoje dziecko nie dostało się do wybranego przez ciebie przedszkola, to mamy dobrą wiadomość! Ma jeszcze szansę trafić po wakacjach do jednej z placówek. Ale uwaga! Rekrutacja uzupełniająca potrwa tylko do czwartku, 22 czerwca!

Okazuje się, że są jeszcze wolne miejsca w sześciu przedszkolach na terenie Otwocka. Mowa o następujących placówkach: Przedszkole nr 15, ul. Majowa (2 miejsca), Przedszkole nr 16 "Grymuś", ul. Karczewska (4 miejsca), Przedszkole nr 17, ul. Czaplickiego (2 miejsca), Przedszkole nr 20, ul.Majowa (Mlądz – 2 miejsca), Przedszkole nr 3, ul. Jodłowa (1 miejsce), Przedszkole nr 6, ul. Kubusia Puchatka (1 miejsce).

Być może uda się utworzyć dodatkowe oddziały dla trzy, cztero, pięcio i sześcio – latków w placówce nr 10 (Leśne skrzaty, ul. Kochanowskiego), gdzie znajdzie miejsce 25 dzieci i w Szkole podstawowej nr 2, ul Poniatowskiego, do której mogłoby trafić 75 dzieci.

Wiadomo też, że miejsca dla dzieci w wieku 5 i 6 lat są dostępne w SP nr 1, ul. Karczewska (7 miejsc), SP nr 2, ul. Poniatowskiego (21 miejsc), SP nr 3, ul. Kościuszki (16 miejsc), SP nr 6, ul. Ambasadorska (4 miejsca), SP nr 8, ul. Żeromskiego (10 miejsc) i SP nr 9, ul. Narutowicza (25 miejsc).

Aby zapisać dziecko do wybranego przedszkola lub szkoły należy wypełnić i złożyć wniosek osobiście lub elektronicznie w nieprzekraczalnym terminie do 22 czerwca. Można to zrobić również przez internet wchodząc na stronę: www.otwock.formico.pl. Które z dzieci zostaną przyjęte okaże się 28 czerwca, a ostateczne listy zostaną wywieszone w placówkach w poniedziałek 3 lipca.

ML/fot.pixabay