To było niezwykłe spotkanie z przyrodą i zwierzętami. Dzień otwarty w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie przyciągnął mnóstwo młodych mieszkańców gminy i powiatu, ciekawych leśnego życia.

1 lipca, pracownicy i przyjaciele Centrum Edukacji Leśnej zorganizowali wyjątkowe wydarzenie, na którym nie zabrakło rzetelnej wiedzy, zabawnych ciekawostek, a przede wszystkim emocji.

Szczególnie dobrze, podczas wydarzenia, bawili się najmłodsi. To właśnie z myślą o nich przygotowano większość atrakcji. Dzieci wzięły udział w ciekawych warsztatach poświęconych życiu małych zwierząt leśnych, przyjrzały się pracy mrówek i pająków. Miały okazję poobcować także z różnymi przedstawicielami gadów, a co odważniejsze mogły wziąć je na ręce. Spotkały się z osiołkami i kaczkami, poznały również tajemnice życia pszczół.

Spotkania ze zwierzętami to nie wszystko. Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Polską Szkołę Survivalu, na których poznawali techniki przetrwania w lesie i wspinaczki drzewnej. Ci z artystycznym zacięciem mieli okazję także „podłubać w drewnie” lub pomalować na drewnie i wykonać ozdoby ze skóry. Podczas wydarzenia działała „leśna apteka”, która częstowała gości dobrami z lasu, takimi jak miód owoce i lecznicze rośliny w różnych odsłonach.

Zajęcia warsztatowe otworzyły dzieciom oczy na to, jak ważny i potrzebny jest leśny mikroświat. Teraz już każdy malec wie, że każde zwierze to przyjaciel człowieka!

MK/fot. facebook/Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie