Fundacja Konstruktywnego Rozwoju zachęca wszystkie dzieci i ich rodziców do udziału w kreatywnych warsztatach zatytułowanych „Rozwój bez nawyków”. Akcja rusza w Otwocku już w lutym!

Technologia poszła bardzo do przodu, a ludzie coraz częściej się od niej uzależniają, szczególnie ci młodzi. Fascynuje ich każda nowinka, najlepsze prezenty na święta i urodziny to telefony, tablety, laptopy i Xboxy. Świat nowoczesnych technologii i internetu niezwykle wciąga. Nastolatkowie potrafią godzinami siedzieć z nosem w ekranie swojego smartphone’a. Z jednej strony jest to imponujące, jak świetnie młodzież zna się na informatyce, z drugiej jednak – zwyczajnie niebezpieczne. Uzależnienie od komputera, czy telefonu może narobić spore szkody w psychice dziecka. Warto więc w odpowiednim momencie powiedzieć „stop” i zacząć działać.

Fundacja Konstruktywnego Rozwoju rusza z czteromiesięczną akcją „Rozwój bez nawyków”, która ma na celu pokazanie młodzieży, że poza ekranem komputera toczy się równie ciekawe życie. Grono specjalistów będzie prowadziło warsztaty o przeróżnej tematyce. Zajęcia przeznaczone są dla nastolatków w wieku od 15 do 19 lat. Mile widziani są także rodzice i inni członkowie rodzin. Fundacja oferuje zajęcia z umiejętności psychospołecznych, warsztaty teatralne i coaching. Podejmuje się też interwencji kryzysowych. Projekt potrwa od lutego do czerwca. Ten czas może się okazać bardzo owocny dla uczestników. Być może niektórzy z nich odkryją swoje pasje i zainteresowania. Z pewnością wielu przewartościuje swoje życie – zrozumie, co jest ważne, co daje rozwój i szczęście. Skorzystać na tym mogą także rodzice – nauczą się, co robić, by ich dzieci nie uciekały w wirtualną rzeczywistość.

Rekrutacja trwa do końca stycznia. Chętni powinni skontaktować się z fundacją mailowo: fundacja@konstruktywny.eu lub telefonicznie: (22) 779 70 98. Warsztaty będą prowadzone w Placówce Profilaktycznej Fundacji Konstruktywnego Rozwoju przy ul. Czaplickiego w Otwocku. Cykl jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału!

fot. pixabay