Uczniowie Szkoły podstawowej nr 6 im. Michała Elwiro Andriollego wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo.

"Wie o tym starszy, wie o tym młody, czytanie książek nie wychodzi z mody" – pod takim hasłem, dzieci i nauczyciele z otwockiej "szóstki" włączyli się 10 czerwca do ogólnopolskiej akcji masowego czytania pt.: "Jak nie czytam, jak czytam".
Prawie czterysta osób, zebrało się w piątek, punktualnie o godzinie 10.00 na szkolnym boisku, aby wspólnie oddać się lekturze ulubionych książek. Wszystkie klasy, przygotowały też transparenty promujące czytelnictwo, a uczestnicy spotkania stwierdzili jednogłośnie, że taka akcja to znakomity pomysł i już nie mogą się doczekać kolejnej.
Wydarzenie, które w szkole zorganizowały nauczycielki bibliotekarki, panie Mariola Sitarz i Anna Trzaskowska było jednym z wielu, które tego dnia odbywały się na terenie całego kraju. Celem akcji zaproponowanej przez Miesięcznik „Biblioteka w Szkole” jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. A także pokazanie, że chociaż według Raportu o stanie czytelnictwa, który przygotowała Biblioteka Narodowa, aż 63 procent polaków nie czyta książek to problem ten nie dotyczy najmłodszych. Dane te, dotyczą bowiem osób powyżej piętnastego roku życia. Jak podkreślają bibliotekarze, w ich bibliotekach "nie zamykają się drzwi". Dorośli powinni więc brać przykład ze swoich pociech bo przecież nic nie relaksuje bardziej niż możliwość przeniesienia się w świat fantazji!

ML/Fot. Archiwum SP6