25 maja odbędzie się XIX edycja „Spotkań nad Świdrem” organizowana przez Szkołę Podstawową nr 3 w Józefowie. Uczniowie i nauczyciele zachęcają do udziału w ciekawych warsztatach.

To wydarzenie gromadzi młodzież z całego powiatu. Co roku, organizatorzy zapraszają uczniów kilkunastu szkół. Wszystko po to, aby promować proekologiczne zachowania i przyzwyczajać młodych mieszkańców naszego regionu do życia w zgodzie z naturą.

Skoro o naturze mowa – akcja została zlokalizowana nad rzeką Świder, a to dlatego, że jest ona największym skarbem tych okolic. Na wydarzeniu, młodzież pozna walory przyrodnicze rezerwatu i weźmie udział w ekologicznych warsztatach. Podczas spotkania rozegra się także finał konkursu „Korzyści wynikające z sąsiedztwa Rezerwatu Świder”. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Otwocku.

W świetle ostatnich przykrych zdarzeń nad Świdrem, związanych głównie ze śmieceniem i rozpalaniem nielegalnych ognisk, akcje tego typu zdają się być niezwykle cenne. Zapraszamy więc do udziału w warsztatach i czerpania wiedzy, bo tej, jak mówią – nigdy dość.

MK/fot. UM Józefów