Koncert charytatywny Purpurowy Stradivarius

16.06.2018 18:00

Miejsce wydarzenia: Akademeia High School - Warszawa, Ledóchowskiej 2

Organizator: Fundacja Akademeia

 
16 czerwca w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Uznana amerykańska skrzypaczka Elizabeth Pitcairn zagra na słynnych skrzypcach Stradivariusa, zwanych "Czerwonym Mendelssohnem”.
 
Elizabeth Pitcairn od wielu lat jest jedną z czołowych skrzypaczek na świecie. W wieku 16 lat otrzymała w prezencie unikalne skrzypce Stradivariusa znane jako "Czerwony Mendelssohn" od swojego dziadka, który zakupił je w roku 1990 na licytacji w londyńskim domu aukcyjnym Christie's za rekordową cenę 1,7 milion dolarów. Skrzypce Stradivariusa, wykonane w 1720 roku, były inspiracją do filmu "Purpurowe Skrzypce" z 1998 roku, uhonorowanego wieloma nagrodami, w tym Oskarem za muzykę. Dziś amerykańska skrzypaczka gra na swoim "Czerwonym Mendelssohnie" w najsłynniejszych salach koncertowych całego świata. 
 
Elizabeth Pitacairn wystąpi z pianistką, prof. Louise Thomas z Chapman University w Południowej Kalifornii. 
 
W repertuarze znalazły się między innymi sonaty Franza Schuberta, Maurice Ravela czy Richarda Straussa.
Zamysłem organizatorów warszawskiego koncertu jest zebranie środków potrzebnych na opłacenie stypendium dla młodego polskiego wirtuoza w prestiżowej letniej szkole muzycznej
 
Luzerne Music Center w USA. Ideą szkoły letniej jest umożliwienie uzdolnionym muzycznie dzieciom z całego świata kształcenia umiejętności pod kierunkiem wybitnych muzyków m.in. ze słynnej Orkiestry Filadelfijskiej i Nowojorskiego Baletu.
 
 

Kup bilet